Reklam

KOSKİ Laboratuvarında 1 Yılda 9.2 Bin Su Numunesi Analiz Edildi

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akrediteli Su Kalite ve Kontrol Laboratuvarı’nda bir yıl içinde toplam 9 bin 288 su numunesinin analizini gerçekleştirdi.

KOSKİ Laboratuvarında 1 Yılda 9.2 Bin Su Numunesi Analiz Edildi
06 Mart 2022 - 21:31
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Su Kalite Kontrol Laboratuvarı, bölgenin en güçlü su laboratuvarı olarak hizmetini sürdürüyor.
Avrupa Akreditasyon Birliği Üyesi Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen Su Kalite Kontrol Laboratuvarı’nda; gelen talepler değerlendirilerek yapılan su analizleri, Konya’da verilen su hizmetinin kalitesini ortaya koyuyor. TSE EN ISO/ IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yetkinliği İçin Genel Gereklilikler Standardına göre uluslararası akreditasyonu onaylanan KOSKİ Su Kalite ve Kontrol Laboratuvarı'nda; fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik olmak üzere yaklaşık 90 adet parametre analizi yapılıyor.

YAPILAN ANALİZLERDEN OLUMLU SONUÇLAR ÇIKTI
Rutin analizler dışında, kontrol amaçlı analiz, dışarıdan gelen bedele tabi analiz, şikâyet analizleri ve içme suyu arıtma tesisleri analizleri gerçekleştiren KOSKİ, Şeffaflık ilkesi gereği düzenli olarak her hafta sosyal medya hesaplarından su analizlerini paylaşıyor. Su Kalite ve Kontrol Laboratuvarı’nda bir yıl içerisinde 9 bin 288 numuneyi inceleyen Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” standartlarına göre değerlendirdiği numunelerde ise olumlu sonuçlar aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum