Reklam

ÖDÜLLÜ TEMİZLİK KAMPANYASI

Akşehir Belediyesi; daha temiz, sağlıklı bir çevre için yaptığı çalışmaları kapsamında, evlerinin ve işyerlerinin önünü temizleyen ve çevre temizliğine özen gösteren vatandaşlara ödüllü bir temizlik kampanyası başlattı.

ÖDÜLLÜ TEMİZLİK KAMPANYASI
21 Ekim 2021 - 22:56

Kampanya kapsamında evlerinin ve işyerlerinin önünü temizleyen, çevresinin ve sokağının temizliği konusunda hassasiyet gösteren vatandaşlar çekilişle altınla ödüllendirilecek. En temiz ev ve işyerlerinin önü belirlendikten sonra çekilecek kura ile temizliğe hassasiyet gösteren vatandaşlar altın ödülü kazanacak. Her ay yapılması planlanan çekişle Akşehir’deki evlerinin, işyerlerinin önü ile sokakların daha temiz ve yaşanabilir bir hale getirilmesi planlanıyor.

Yerlere İzmarit ve Çöp Atanlara Ceza Yaptırımı Uygulanacak

Akşehir Belediyesi; evlerinin, işyerlerinin önü ile çevresinin temizliğine özen göstermeyenlere de ceza uygulayacak.

Belediyeden yapılan açıklamada “İlçemizde faaliyet gösteren her türlü işyerlerinden ve cadde, sokak, meydan ve yaya kaldırımlarını kullanan vatandaşlar tarafından yerlere sigara izmariti ve benzeri atıkları atanlara 5326, 4207 ve 1608 Sayılı Kanunlar gereğince zabıta ekipleri tarafından idari para cezası uygulanacaktır” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum